Керівник Центру обслуговування платників Охтирської ДПІ Олена Конвісар 04 квітня 2024 року провела інформаційну зустріч з платниками податків Охтирщини.
Вибір та ведення КВЕД: актуальні питання для платників
Олена Конвісар наголосила, що КВЕД (Класифікатор видів економічної діяльності) – це коди, які надають підприємцям право на роботу у відповідній галузі та дозволяють працювати у правовому полі.
Під час зустрічі були розглянуті такі питання:
Що таке КВЕД і для чого він використовується?
Як правильно вибрати КВЕД для свого бізнесу?
Які наслідки ведення діяльності за невідповідними КВЕДами?
Як внести зміни до КВЕД?
Олена Конвісар також зазначила, часто відкриття нової компанії починається з вивчення процесу реєстрації. В Україні він не надто складний, але все ж потребує відповідних знань, особливо щодо вибору КВЕДу. Саме ці коди надають дозвіл на роботу у відповідній галузі та дозволяють працювати у правовому полі.
Посадовець пояснила, що КВЕД — це спеціальні класифікатори, що визначають тип економічної діяльності, тобто, вибравши один код, не можна працювати в іншому напрямку.
Якщо вибраний КВЕД не використовується в процесі роботи, не страшно, адже ніякого покарання за це не передбачено. Інша справа, коли сфера впливу підприємця виходить за межі обраних кодів. Податківці постійно наголошують на тому, щоб бізнесмен вів справи тільки в межах обраних КВЕДів, - акцентувала керівник центру обслуговування платників.
Нагадаємо: наразі використовується Національний класифікатор України “Класифікація видів економічної діяльності ДК 09:2010 (КВЕД ДК 09:2010). КВЕД ДК 09:2005 втратив чинність у зв'язку із закінчення строку його дії!
Внести зміни по КВЕД можливо:
у державного реєстратора (зокрема, у ЦНАП);
у акредитованого нотаріуса, у якого є доступ для внесення змін для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
у застосунку “ДІЯ” (для фізичних осіб-підприємців).
Зазначення невідповідного КВЕД може призвести до:
проблем з реєстрацією податкової звітності;
проблем з отримання ліцензій та дозволів;
· зміни системи оподаткування (примусове переведення платників єдиного податку на загальну систему);
· проблем з реєстрацією податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Будьте уважні та відповідальні!