Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Проблема податкового боргу серед проблем, що пов’язані зі сплатою податків і зборів, відноситься до однієї з найгостріших

опубліковано 16 серпня 2022 о 11:12

Як запевняють податківці Сумської області, що головна мета служби – не просто стягнути наявний податковий борг, а, насамперед, упередити його появу шляхом стимулювання платників податків до самостійної сплати зобов’язань. Саме у цьому напряму  служба працювала і в мирні часи і працює під час воєнної агресії.

Стягнення податкового боргу – це додаткове джерело надходжень до бюджету.

Відповідно до інформації начальника управління по роботі з податковим боргом Сергія БИКА за рахунок відпрацювання суб'єктів господарювання – боржників за січень-липень 2022 року в рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло 55,5 млн гривень, до державного – 27,9 млн гривень.

Війна зробила як людей, так і компанії менш платоспроможними. Врахувавши незадовільний фінансовий стан у зв’язку з війною, законодавцями були внесені відповідні зміни, що передбачають обмеження щодо стягнення заборгованості з боржників.

Слід відмітити, пунктом 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

З 27 травня 2022 року набули чинності більшість положень Закону України від 12 травня 2022 року №2260-IX. Закон передбачає часткове відновлення обов’язків платника податків виконання яких було тимчасово призупинено на період воєнного стану.

В тому числі підпунктом 69.9 пункту 69  підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ  відновлено обов’язок платника податків щодо дотримання строків сплати податків та зборів.

Платникам податків відомо, що несплата податків у встановлені строки спричиняє виникнення  податкового боргу. Наявність заборгованості призводить до додаткового грошового навантаження на платника податків.

Тож своєчасна, повна сплата грошових зобов’язань вбереже платника податків від застосування до нього штрафних санкцій, пені та забезпечить своєчасне фінансування  соціальних гарантій держави.