Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платникам податків про декларування майнового стану та доходів на «гарячій лінії» у Краснопільській ДПІ

опубліковано 20 лютого 2024 о 12:06

Начальником Краснопільської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області Володимиром Гулим було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування тогорічних доходів з яких не були сплачені податки, і що їх потрібно задекларувати в термін до 1 травня 2024 року.

В ході спілкування абоненти були повідомлені, що з 01 січня 2024 року введена в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи, у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.  

Нова форма декларації передбачає відокремлення податкових зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. 

Крім того, змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до пункту 166.3 статті 166 розділу IV Податкового кодексу України, крім витрат, зазначених у підпункті 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 розділу IV Кодексу (додаток Ф3 до декларації).  

Податківець нагадав про право громадян на податкову знижку за понесеними витратами впродовж минулого року. Таким правом громадяни можуть скористатися упродовж усього 2024 року. 

Під час телефонного спілкування присутнім розповіли про електронні сервіси ДПС, зокрема про роботу сервісу Електронний кабінет платника, зручного  сервісу, за допомогою якого можна подавати звітність та перевіряти стан розрахунків з бюджетом тощо.