Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сплата ПДФО за місцезнаходженням підрозділу: інструкція з реєстрації та обліку

опубліковано 29 січня 2026 о 14:01

Відповідно до норм Податкового кодексу України, суб'єкти господарювання зобов’язані повідомляти контролюючі органи про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Правильна реєстрація таких об'єктів є базою для коректного розподілу місцевих податків. Нижче наведено покроковий посібник, який допоможе вчасно подати необхідну звітність (форми № 20-ОПП, № 17-ОПП) та забезпечити правильне зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Подання повідомлення за формою № 20-ОПП

Першим кроком є реєстрація самого об’єкта (офісу, магазину, цеху тощо), через який здійснюється діяльність.

Строк: протягом 10 робочих днів після створення або відкриття об’єкта.
Куди: до контролюючого органу за основним місцем обліку платника.
Важливо: у повідомленні № 20-ОПП ви розкриваєте інформацію про місцезнаходження об'єкта.

Подання заяви за формою № 17-ОПП

Щоб сплачувати ПДФО до бюджету громади, де фактично працює підрозділ, потрібно подати заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку.

Спосіб подання: в електронному вигляді через Електронний кабінет або в паперовій формі.
Куди: заяву можна подати як до контролюючого органу за неосновним місцем, так і до органу за основним місцем обліку.
Позначка: у заяві необхідно зробити відмітку «взяття на облік за неосновним місцем обліку».

Автоматичне взяття на облік (Альтернатива)

! Ви можете спростити процедуру. Якщо у формі № 20-ОПП у графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку...» поставити відповідну позначку, то окрему заяву № 17-ОПП подавати не потрібно. Система опрацює це автоматично.

Сплата податку та подання звітності

Після взяття на облік за неосновним місцем:

Сплата ПДФО: перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу (неосновне місце).

Звітність: юридична особа подає єдиний розрахунок (Податковий розрахунок сум доходу та ЄСВ) до податкової за своїм основним місцем обліку, але у складі розрахунку подається окремий Додаток 4ДФ щодо підрозділу, в якому зазначається код Кодифікатора (КАТОТТГ) тієї громади, куди сплачувався податок.