Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків, що відповідно до статті 30 Податкового Кодексу України (далі – Кодекс) в Україні відповідальність за контроль та облік податкових пільг розподілена між платниками податків та контролюючими органами.
Так, відповідно до Кодексу:
• Платники податків відповідають за облік сум податку та збору, які не були сплачені до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг. Порядок ведення такого обліку визначається Кабінетом Міністрів України.
• Контролюючі органи виконують такі функції:
◦ Складають зведену інформацію про суми податкових пільг юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
◦ Визначають втрати доходів бюджету внаслідок надання податкових пільг.
◦ Здійснюють контроль за правильністю надання та обліку податкових пільг.
◦ Контролюють цільове використання пільг (щодо умовних податкових пільг, за наявності законодавчого визначення напрямів використання).
◦ Контролюють своєчасне повернення коштів, не сплачених до бюджету внаслідок надання пільги, у разі її надання на поворотній основі.