Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Підсумки проведення сеансу «Гаряча телефонна лінія» за тематикою «Питання бюджетних рахунків для перерахування податків, зборів, платежів і єдиного внеску та звірки сплачених сум»

опубліковано 29 січня 2025 о 14:44

Головне управління ДПС у Сумській області інформає, що управління економічного аналізу  28.01.2025  проведено сеанс «Гаряча телефонна лінія» за тематикою «Питання бюджетних рахунків для перерахування податків, зборів, платежів і єдиного внеску та звірки сплачених сум». 

Платниками було задано ряд питань.

Найпоширеніші з них:

Питання 1. За якою формою та за який період платник податків може направити запит онлайн про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом?

Відповідь: Платник податків може направити запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску за даними органів ДПС через «Електронний кабінет платника». Доступ до приватної частини (особистого кабінету) надається користувачам після проходження електронної ідентифікації за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації та відповідно до вимог Закону № 2155, Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2023 року № 798. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Для отримання витягу з інформаційно-комунікаційної системи ДПС (далі – ІКС ДПС) щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску, платнику в приватній частині Електронного кабінету за допомогою пункту меню «Заяви, запити для отримання інформації» необхідно за основним місцем обліку платника створити та надіслати до відповідного органу ДПС запит «Про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС» за ідентифікатором форми J1300207 (для юридичних осіб) та F1300207 (для фізичних осіб).

Запит за декілька календарних років платник податків подає за кожен календарний рік окремо, але не більше ніж за п’ять календарних років, відлік яких починається з року прийняття Запиту.

Відповідь на Запит платник податків отримує у пункті меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету за ідентифікатором форми J1400207 (для юридичних осіб) та F1400207 (для фізичних осіб) у термін не пізніше 2-ого робочого дня після дня прийняття ІКС ДПС Запиту.

Питання 2. Де можна ознайомитись з реквізитами рахунків для сплати податків? 

Відповідь: Актуальні реквізити для сплати податків, зборів, платежів до державного, місцевих бюджетів та єдиного внеску розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Сумській області в розділі «Рахунки для сплати платежів» за посиланням https://sumy.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv.

Питання 3.  Як правильно заповнити платіжну інструкцію для здійснення сплати податкових платежів та єдиного внеску?

Відповідь: Перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, які заповнюються платниками, визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (далі – Порядок № 148).

Зокрема, зосереджуємо увагу на особливостях заповнення 2-х реквізитів: «Код платника»; «Код фактичного платника».

Обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ,  фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер.

Реквізит «Код фактичного платника» заповнюється в наступних випадках:

1) юридичними особами:

у разі, якщо юридичні особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів соціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва.

При цьому юридичні особи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» – код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;

2) громадянами:

у разі, якщо громадяни сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг.

При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.

Питання 4.  Чи є можливість здійснити сплату податків через Електронний кабінет?

Відповідь:  в ІКС “Електронний кабінет” запроваджено електронний сервіс, з використанням якого платники  мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток із сплати податків, зборів та інших платежів. 

При зверненні до пункту меню “Стан розрахунків з бюджетом” приватної частини Електронного кабінету, після ідентифікації відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу та надається можливість сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної картки або за допомогою QR-коду. Для того щоб здійснити сплату  необхідно: 

1.  Увійти до приватної частини  Електронного кабінету.  

2.  Обрати режим «Стан розрахунків з бюджетом». 

3. Обрати податок, який необхідно сплатити, та одну з платіжних систем.

4.  Заповнити платіжний документ . 

В реквізиті “Призначення платежу” необхідно перевірити наявність/відповідність власного податкового номеру (ідентифікаційний код платника податків), ПІБ та код виду сплати.

Перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, які заповнюються платниками, визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163, та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148.

5.  Сплатити податок.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. 

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua., а також через офіційний вебпортал ДПС.