Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Угодою про асоціацію між Україною та Європейським союзом передбачено впровадження в Україні міжнародних стандартів регулювання та нагляду у сфері фінансових послуг і боротьби з ухиленням від сплати податків

опубліковано 13 січня 2025 о 10:29

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що угодою про асоціацію між Україною та Європейським союзом передбачено впровадження в Україні міжнародних стандартів регулювання та нагляду у сфері фінансових послуг і боротьби з ухиленням від сплати податків.

Питанням управління податковими ризиками та підвищення рівня дотримання платниками податків податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, приділяється значна увага в програмних документах України щодо реформування системи управління державними фінансами.

З цією метою Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854  (далі – Постанова № 854) затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі.

Постановою № 854 започатковано впровадження в ДПС нових підходів до управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) без залучення платників податків безпосередньо.

Основними принципами системи управління платника податків є інтегроване, адаптоване, інклюзивне (всебічне), динамічне та комплексне управління податковими ризиками, а також їх структурування та постійне поліпшення керування такими ризиками.

Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління,  які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків із використанням підходу, та базуються на оцінці податкових ризиків.

Порядок реалізації експериментального проєкту окреслює основні  види ризиків, пов’язаних із невиконанням платниками податків обов’язків, визначених ст. 16 Податкового кодексу України, на яких буде зосереджено увагу податкового органу під час реалізації експериментального проєкту: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування.