Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За яких обставин необхідно скасувати кваліфіковані сертифікати відкритого ключа? Яким чином це можна зробити?

опубліковано 27 червня 2024 о 10:11

Клієнт зобов’язаний невідкладно звернутися до КНЕДП ДПС за скасуванням кваліфікованого сертифіката у разі:

• компрометації особистого ключа користувача (факт або обґрунтована підозра того, що особистий ключ став відомий іншим особам, втрата можливості подальшого використання особистого ключа із будь-яких обставин, зокрема, втрата або пошкодження носія ключової інформації тощо);

• зміни відомостей, зазначених у кваліфікованому сертифікаті;

• виявлення помилок у реквізитах кваліфікованого сертифіката тощо;

• у разі отримання електронних довірчих послуг, до закінчення строку чинності діючих кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Скасування кваліфікованого сертифіката ключа є достроковим припиненням його чинності. 

Скасовані сертифікати ключів поновленню не підлягають!

Часом скасування кваліфікованого сертифіката вважається час зміни його статусу в реєстрі сертифікатів Кваліфікованого надавача ДПС.

Скасувати кваліфіковані сертифікати можна у два способи, за електронним запитом та за заявою у письмовій формі.

 

Скасування кваліфікованого сертифікату за електронним запитом не потребує оформлення паперових документів та відвідування відокремленого пункту реєстрації Кваліфікованого надавача Державної податкової служби України.

Для скасування кваліфікованого сертифіката за електронним запитом необхідно мати особистий ключ і пам’ятати пароль особистого ключа.

Зазначена процедура здійснюється цілодобово за допомогою кваліфікованого засобу електронного підпису чи печатки«ІІТ Користувач ЦСК-1» та особистого ключа користувача.

Процедуру cкасування власного кваліфікованого сертифіката за електронним запитом наведено в пп. 5.11. п.5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1» та у «Відеоінструкції по скасуванню кваліфікованих сертифікатів за електронним запитом», які розташовані на офіційному інформаційному ресурсі надавача - ca.tax.gov.ua

Інформування користувача про скасування здійснюються в режимі реального часу.

Скасування кваліфікованого сертифікату за заявою у письмовій формі здійснюється протягом робочого дня при поданні заяви про зміну статусу сертифікатів для  скасування кваліфікованого сертифіката. Письмова заява подається до Кваліфікованого надавача ЕДП Державної податкової служби України за встановленою формою. Заяву про зміну статусу сертифікату, а також зразок її заповнення  можна подивитись і завантажити з офіційного ресурсу надавача - ca.tax.gov.ua, в меню «Скасування, блокування, поновлення». 

Обробка такої заяви та інформування клієнта здійснюється протягом двох годин з моменту отримання заяви.

Законність звернення встановлюється за умови особистої присутності користувача за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

У разі подання заяви відповідальною особою, також надається відповідним чином засвідчена копія* наказу про призначення такої особи.

Документи, що були підставою для скасування кваліфікованого сертифіката, фіксуються та зберігаються у Кваліфікованого надавача ЕДП Державної податкової служби України.

*- відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади співробітника відповідального за виготовлення, засвідчення та видавання копій, його особистого підпису, ініціалів та прізвища, дати засвідчення та скріплюється відбитком печатки (за наявності).