Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У нотатник фізичній особі: визначення мінімального податкового зобов’язання

опубліковано 26 січня 2024 о 09:44

 Головне управління ДПС у Сумській області  повідомляє,  що  розрахункова сума мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) визначається контролюючим органом за формулами, встановленими ст. 381 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в залежності від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності.

Відповідно до п. 67 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт застосовується із значенням 0,04.

Сума податку у частині позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги площі кожної із земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, та сплачується (перераховується) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення.

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів щодо:  

- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;  

- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;  

- суми сплачених податків, зборів, платежів.  

Звертаємо увагу, що у разі передачі фізичною особою земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування за умови державної реєстрації такого права відповідно до законодавства МЗП сплачується орендарем.