Майже кожен підприємець проводить операції з готівкою, коли отримує її за продані товари, надані послуги, виплачує заробітну плату працівникам або видає готівку під звіт тощо. При здійсненні господарської діяльності для готівкових розрахунків існують певні правила. З низки таких правил складається касова дисципліна, яка регулює поводження підприємця з готівковими операціями. Зокрема, з дотримання термінів здачі та оприбуткування готівки.
В. о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області Артем СНЄЖКО акцентує, що вимоги до касової дисципліни викладені у таких нормативних документах:
“Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” з постанови Нацбанку № 148 від 29.12.2017 року (далі – Положення №148);
Закон «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995 року (далі – Закон про РРО);
Податковий кодекс України.
Посадовець нагадує платникам податків Сумщини, що обов'язок ФОП використовувати РРО та ПРРО при здійсненні розрахункових операцій вступив у дію ще 1 січня 2022 року. Проте під час воєнного стану застосування штрафних санкцій за РРО-порушення було скасовано, окрім штрафів за порушення щодо реалізації підакцизної продукції.
Попри дію воєнного стану, необхідність застосування РРО (ПРРО) не скасували. Так, якщо відповідно до вимог закону, підприємці зобов’язані використовувати РРО (ПРРО), то такий обов’язок діє і в умовах воєнного стану. Щоправда, на певні поступки законодавець в частині застосування РРО (ПРРО) все ж пішов.
Вкотре закликаємо тих суб'єктів господарювання Сумщини, які на сьогодні продовжують зволікати з впровадження РРО/ПРРО та не здійснюють їх реєстрацію в контролюючому органі - будьте свідомими дотримуйтесь касової дисципліни та виконання норм законодавства України. Споживач має право отримати чек за проданий товар чи надану послугу. Не допускайте порушень прав покупців, - наголошує податківець.