Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як можна додавати коди товарів/послуг згідно з УКТЗЕД/ДКПП в уже прийняту таблицю даних платника податку? Для цього варто подавати ще одну таблицю даних? Якщо так, то які коди варто вказувати: і старі, і нові, чи лише ті, що додаються до попередніх?

опубліковано 05 травня 2023 о 11:25

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків Сумщини, що таблиця даних платника податку складається за тими операціями, які є типовими. Отримання попередньої оплати за товари, постачання яких ще не відбулося, не позбавляє платника податку права навести у таблиці даних платника податку інформацію щодо товарів відносно яких вона отримана.

Коди послуг (ДК 016-2010) повинні містити від 5 до 14 знаків (крапка теж рахується як знак). Коди в податкових накладних/розрахунках коригування також мають вказуватися у такому ж вигляді, у якому вони були наведені в таблиці даних платника податку. Якщо на послуги був 5-значний код, то такий же 5-значний код повинен використовуватись і в податкових накладних/розрахунках. У разі значної кількості видів діяльності доцільно подавати окремі таблиці для основних і неосновних видів діяльності. Діяльності можна поділити за групами та відобразити інформацію по них окремо. На один вид діяльності слід обмежитися п’ятьма кодами і вказати тільки основні товари/послуги, які постачаються. Якщо треба більше — краще теж розробити окремі таблиці. Якщо таблиця даних платника податку з певними кодами уже була прийнята, то в інших таблицях даних платника податку їх дублювати не потрібно. Таблиця даних платника податку може містити не більше 6 видів діяльності (кодів КВЕД) і не більше 5 кодів товарів/послуг на кожний вид діяльності. Якщо треба більше — подаємо ще одну або кілька таблиць даних. Якщо товари/послуги були придбані у неплатника ПДВ, то тоді коди УКТЗЕД/ДКПП треба підібрати та вказати самостійно. Якщо додалися нові коди за новими видами діяльності - подаємо нову таблицю даних. У ній повторювати минулі коди не потрібно, вони залишаються діючими. Електронна форма таблиці (ідентифікатор) j (F) 1312303) передбачено обмеження в 99 рядків. Тому рекомендуємо відображати в таблиці даних платника податку коди тих товарів (послуг), які найчастіше придбаваються платником та/або реалізуються.

Звертаємо увагу, що нормами Порядку № 1165 не передбачено алгоритму добавляння кодів товарів/послуг УКТЗЕД/ДКПП до вже врахованої таблиці даних платника податку. Дублювання даних у таблицях даних платника податку не допускається. Тобто коди товарів/послуг, які були зазначені в раніше прийнятій таблиці, не потрібно повторювати в наступних таблицях.