Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Благодійна допомога, виплачена на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій звільнена від оподаткування

опубліковано 15 вересня 2022 о 12:17

     Законом України від 15.08.2022 № 2516-ІХ положення абзацу другого п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України  від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) викладено у новій редакції, - повідомляють у   Головному управлінні ДПС у Сумській області.

     У документі визначено право на отримання благодійної допомоги учасниками бойових дій, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності у період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, або членами сімей таких учасників бойових дій.

     Новою редакцією п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ встановлено конкретний перелік фізичних осіб, які віднесені до членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні. Зокрема, до членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні належать:

     - батьки (якщо вони до досягнення особою повноліття не були позбавлені стосовно неї батьківських прав);

    - дід та баба (якщо батьки померли);

    - інший із подружжя (якщо він (вона) не одружилися вдруге);

    - малолітні та/або неповнолітні діти;

    - повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення ними закладів освіти, але не більше ніж до досягнення 23 років;

    - повнолітні діти, які не мають своїх сімей;

повнолітні діти, які мають свої сім'ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;

утриманці загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія».