Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Наталія КІЯШКО: війна продемонструвала переваги офіційної зайнятості щодо збереження хоча б часткової заробітної плати від роботодавців та отримання підтримки від держави

, опубліковано 14 червня 2022 о 10:40

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, що в умовах воєнного стану проблема легалізації трудових відносин та виплата заробітної плати як ніколи є актуальною темою.

Працівники, які одержують гроші „в конвертах”, є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у „конвертах” - тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас.

- Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Зрозуміло, що війна – це найгірше тло для утвердження високих трудових стандартів, але, як це не сумно звучить, війна продемонструвала переваги офіційної зайнятості щодо збереження хоча б часткової заробітної плати від роботодавців та отримання підтримки від держави. Все це пов’язано з офіційною зайнятістю, бо там, де зайнятість була неофіційна, то там люди постраждали, бо їхній роботодавець просто припинив із ними будь-які відносини з цілком логічним обґрунтуванням, яке випливало з відсутності належно оформлених трудових відносин. Наголошуємо, що усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Забезпечити соціальні права під час війни – складне завдання. Тіньова економіка виникає через бажання людей зменшити сплату податків та бажання купити дешевше.

Війна дуже сильно змінила і мобілізувала суспільство, тому в нас є всі підстави розраховувати, що суспільство змінить своє бачення та назавжди відмовиться від нелегальної трудової зайнятості.

Дбаючи про сьогодення ми повинні не полишати турботу про довгорічну перспективу. При цьому важливо розуміти, що існує заробітна плата “в конверті”, але пенсії “в конверті” не існує. Той, хто отримує нелегальну заробітну плату чи має інше неоформлене джерело доходу, вдовольняється забезпеченим сьогоденням і не дбає про своє майбутнє!