Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Тростянецькі податківці повідомили про обов’язковість реєстрації суб’єктів господарювання та офіційного працевлаштування

опубліковано 22 лютого 2024 о 11:54

Нещодавно податківцями Тростянецької державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області була проведена зустріч з платниками податків місцевої територіальної громади.

Присутнім нагадали про необхідність та обов’язковість реєстрації суб’єктами господарювання при здійсненні системної господарської діяльності з продажу товарів або надання послуг. 

 Було повідомлено, що державна реєстрація суб’єктів господарювання – обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності її ведення.

На сьогодні соціальні мережі Facebook та Instagram стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг.

При цьому значна кількість таких продавців нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності, ухиляються від сплати податків, а розрахунки проводять через банківські картки фізичних осіб, що категорично заборонено законодавством.

Податківці зазначили, що податкові органи постійно отримують інформацію про факти здійснення системної господарської діяльності без державної реєстрації, зокрема, через соціальні мережі Instagram, Facebook тощо. Кожен такий випадок досліджується та перевіряється податківцями, а у випадку підтвердження – вживаються заходи відповідного реагування.

Присутнім нагадали, що за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф до 85 тисяч гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини й грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Запрошені були проінформовані про необхідність офіційного працевлаштування найманців. А для цього потрібно роботодавцю укласти з найманим працівником трудову угоду (контракт, договір) у письмовому вигляді, видати наказ чи розпорядження про прийняття працівника на роботу та повідомити про це територіальний орган Державної податкової служби за місцем обліку платника єдиного внеску.

  В трудовій угоді в обов’язковому порядку необхідно передбачити  форму оплати праці, врахувавши, що заробітна плата не може бути меншою ніж мінімально встановлений розмір (у 2024 році це 7100 гривень). При виплаті місячної заробітної плати роботодавець зобов’язаний з нарахованої заробітної плати найманого працівника утримати та перерахувати до бюджету: 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб, 1,5 відсотка військового збору та сплатити 22 відсотки єдиного соціального внеску.

  Податківцями була зосереджена увага, що за порушення трудового законодавства (робота найманця без офіційного оформлення, робота працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо) законодавчо передбачені значні суми штрафних санкцій. 

   А головне - офіційне працевлаштування забезпечує захист соціальних інтересів працівників, гарантує право на соціальні виплати, а з настанням пенсійного віку - повне й своєчасне пенсійне забезпечення.