Україна розвиває свою податкову систему, а однією з важливих частин цієї системи є касовий облік розрахункових операцій.
Нагадуємо платникам податків Сумщини, що Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій регулюється наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547 (далі - Порядок № 547).
КОРО — це обов'язковий інструмент для багатьох підприємців та підприємств, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі.
Проте, іноді виникають ситуації, коли реєстрацію КОРО потрібно скасувати. Ось, що важливо знати про цей процес:
1. Підстави для скасування КОРО:
Так, п. 2 глави 3 розд. II Порядку № 547 визначено, що скасування реєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на окрему господарську одиницю відбувається у випадках, коли:
1. суб’єктом господарювання (далі – СГ) подано заяву (у разі викрадення, втрати, непридатності для використання тощо);
2. КОРО використовується не за визначеною адресою господарської одиниці (далі – ГО) СГ;
3. установчі документи СГ згідно із судовим рішенням визнано недійсними;
4. наявне судове рішення про ліквідацію СГ - банкрута;
5. наявне судове рішення щодо припинення СГ, що не пов’язане з банкрутством;
6. щодо ГО, де використовується КОРО, СГ повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган, як про закритий або такий, що не експлуатується СГ;
7. СГ - фізособа – підприємець померла, а також у разі оголошення її померлою, визнання недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності;
8. в контролюючих органах наявні відомості з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо державної реєстрації припинення;
9. КОРО непридатна для використання;
10. порушено цілісність засобу контролю, встановленого на КОРО;
11. виявлено факт опломбування КОРО підробленим засобом контролю або таким, номер якого не збігається з номером, зазначеним у реєстраційній заяві.
Для скасування реєстрації КОРО платник повинен звернутися до органів Державної податкової служби, які реєстрували КОРО. Тут важливо подати всі необхідні документи та відповідати всім вимогам.
Нагадаємо, що Заяву про скасування КОРО за формою № 2-КОРО додатку 4 СГ подає до контролюючого органу за місцем реєстрації КОРО не пізніше двох робочих днів з дня виникнення підстави для скасування (п. 3 глави 3 розд. ІІ Порядку № 547).
Крім того, повідомляємо, що форми Заяви про скасування реєстрації КОРО (ф. №2-КОРО J1314804) доступні для платників податків в електронному кабінеті.
Швидко подати заяву в електронній формі у режимі онлайн можливо через «Електронний кабінет» платника: https://cabinet.tax.gov.ua.
Під час скасування КОРО слід ретельно перевірити всі документи та забезпечити їхню відповідність законодавству. Помилки чи недоліки в процесі скасування можуть призвести до непотрібних проблем та штрафів.
Після скасування реєстрації КОРО, платник має деякі обов'язки, такі як збереження документів протягом певного строку та інші.
Скасування реєстрації КОРО — це серйозний і важливий крок, і його виконання вимагає дотримання всіх законодавчих вимог та відповідального підходу. Платники податків мають бути завжди готові до змін у податковому законодавстві та відповідати на них відповідним чином.