Повідомляємо, що Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Форма 5ДР фізична особа може подати самостійно в Електронному кабінеті Державної податкової служби України за електронною адресою www.cabinet.tax.gov.ua, використовуючи кваліфікований електронний підпис (далі - КЕП) або «хмарний» кваліфікований електронний підпис (далі – хмарний підпис).
Подання Заяви в електронному вигляді можливе на підставі Паспорта громадянина України.
Для іноземців, подання Заяви можливе на підставі Посвідки на проживання у формі ІД-картки.
Для внесення Заяви використовуйте режим «ЕК для громадян», натисніть на кнопку «Заява про внесення змін до ДРФО (5ДР)», потім натисніть «Створити».
Далі оберіть стосовно кого вноситься Заява.
Зазначте чи перебуваєте на обліку як внутрішньо переміщена особа.
Ознайомтесь з Повідомленням про склад та мету збору персональних даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, права та обов’язки фізичної особи – платника податків та підтвердить ознайомлення, натисніть Перейти до форми.
Заповнюйте Заяву українською мовою.
Зверніть увагу на обов’язкові для заповнення поля, помічені *, без яких неможливе збереження форми.
1. Блок даних – Особиста інформація.
Внесіть реєстраційний номер облікової картки платника податків, по якому вносяться зміни до відповідного поля.
Заповнюємо поля «Прізвище», «Ім’я», «По батькові» згідно з даними документа, що посвідчує особу (для дитини - згідно зі свідоцтвом про народження). Для заповнення кожного поля використовуємо вибір значення з довідника.
Якщо були зміни прізвища, імені та/або по батькові, вкажіть попередні дані прізвища, імені та/або по батькові у відповідних полях форми.
«Прізвище» та «Ім’я» латиницею заноситься автоматично. Перевірте написання, за необхідності виправте.
За відсутності певного прізвища, імені або по батькові у довіднику необхідно внести значення вручну та ретельно звірити написання згідно з документом, що посвідчує особу. Система дозволяє збереження та відправку форми за наявності некритичних зауважень типу відсутності у довіднику певних значень
Дату народження вносимо згідно з даними документа, що посвідчує особу (для дитини - згідно зі свідоцтвом про народження). При внесенні дати можна скористатися календарем або внести відповідну дату у поле вручну.
В полі «Стать» оберіть значення чоловіча або жіноча.
Зазначте країну громадянства (за замовчанням - Україна). За необхідності використовуємо вибір значення з довідника.
Внесіть Унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі (зазначається в ІД-картці та в закордонному паспорті).
Іноземці заповнюють податковий номер в країні громадянства (за наявності).
Заповніть контактні дані. Для переходу до наступного блоку інформації натисніть «Далі».
2. Блок даних – Місце народження/Місце проживання.
Місце народження заповнюється згідно з даними документа, що посвідчує особу (для дитини - згідно з даними свідоцтва про народження). Для заповнення використовуємо вибір значення з довідника. Після вибору певного населеного пункту із довідника, поля «Область», «Район», «Тер.громада», тощо – заповнюються автоматично.
Закордонне місце народження вноситься вручну, без використання довідників.
Аналогічно, використовуючи довідники, заповнюємо задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) відповідно до документа, що посвідчує особу, витягу з реєстру територіальної громади або інших документів, до яких вносяться відомості про реєстрацію місця проживання.
У разі, якщо особа перебуває на обліку як внутрішньо переміщена, заповнюється «Зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи».
3. Блок даних – Документ, що посвідчує особу.
У розділі «Документ, що посвідчує особу» вкажіть реквізити документа, що посвідчує особу або свідоцтва про народження малолітньої особи (назву документа, серію (за наявності), номер, дату видачі та орган, що видав документ.
Якщо Заява подається представником або одним із батьків малолітньої особи (усиновителем, опікуном, піклувальником), вказуються реєстраційні дані та дані документа, що посвідчує таку особу.
Використовуючи довідник оберіть Центр обслуговування платників де бажаєте отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (Картку платника податків).
4. Блок даних – Додати копії документів.
Зверніть увагу, що надання копій документів є обов’язковою умовою для прийняття Заяви.
Для додавання копії документу натисніть «+».
Оберіть назву документу.
Оберіть файл документу.
Для додавання копії ще одного документу натисніть «+» та аналогічно додайте назву та оберіть файл іншого документу.
Важливо
Звертаємо увагу:
· якщо додається сканована копія паспорта громадянина України у формі книжечки обов’язковими є 1-2 сторінки, 3-6 сторінки – у разі вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні 25 і 45 річного віку, та відповідні сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання;
· якщо додається сканована копія паспорта громадянина України у формі картки обов’язковими є лицьовий та зворотній бік ID-картки та копія документа (довідки, витягу) про реєстрацію місця проживання;
· у разі зміни «Прізвища», «Імені» та/або «По батькові» додається сканована копія відповідного документа (свідоцтва про шлюб/ розірвання шлюбу, свідоцтва про зміну імені), що підтверджує такі зміни;
· у разі подання Облікової картки/ Заяви про внесення змін на малолітніх осіб (до 14 років) обов’язково додається копія свідоцтва про народження дитини та копія документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).
Для збереження Заяви натисніть «Зберегти». При збереженні система здійснює автоматичну перевірку повноти заповнення полів.
Підписуємо сформований запит кваліфікованим електронним підписом та відправляємо до ДПС.
Через деякий час маєте отримати в Електронному кабінеті у розділі Ек для громадян – вхідні/вихідні документи:
Повідомлення про результати обробки Заяви про внесення до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – форма № 5ДР (при поданні в електронному вигляді).
Отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (Картку платника податків) можна у ЦОП або ДПІ де ЦОП не створено, яку вибрано було із довідника.