Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З чого складається оподатковуваний дохід ФОПівця

, опубліковано 13 жовтня 2021 о 12:06

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців, на загальній системі оподаткування, визначено нормами Податкового кодексу України. Зокрема, об’єктом оподаткування доходів, отриманих підприємцем є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виторг у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю. Тобто, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виторг, що надійшов ФОП як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:

- у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

- в натуральній (негрошовій формі);

- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільноправового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані зі здійсненням підприємницької діяльності.