Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Олексій МАЗУРЕНКО про основні аспекти, права та гарантії одноразового (добровільного) декларування

, опубліковано 16 вересня 2021 о 13:37

Сьогодні в Головному управлінні ДПС у Сумській області відбувся брифінг заступника начальника Головного управління ДПС у Сумській області Олексія Мазуренка на тему: «Податкова амністія - цивілізована легалізація активів на компромісних умовах».

На заході спікерами також виступили начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Ірина Лего та заступник начальника управління податкового адміністрування фізичних осіб Ірина Макущенко.

Олексій Мазуренко розповів про процедуру одноразового (спеціального) добровільного декларування.

«Процедура декларування – абсолютно добровільна. Подача одноразової декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Наголошую, що це право, це можливість. При цьому, у такій декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів», - наголосив заступник начальника Головного управління ДПС у Сумській області.

Він зазначив, для зручності платників податків декларації подаватимуться декларантом виключно в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету платника податків. Така можливість вже існує з 1 вересня поточного року і триватиме до 1 вересня 2022 року.

Платник податків, який бажає здійснити добровільне декларування, заповнює декларацію в електронному вигляді, підписує її власним електронним цифровим підписом та надсилає до ДПС. Після цього декларація підлягає камеральній перевірці з боку ДПС виключно на логічні та арифметичні помилки.

«Громадяни, які скористуються цим правом, мова йде в першу чергу про громадян, які мають значні активи (статки), вони мають задекларувати ці статки та сплатити до бюджету, на нашу думку, незначну суму компенсації і потім спокійно розпоряджатися цими активами», – підкреслив Олексій Мазуренко.

Якщо буде встановлено невідповідність даних, платника буде поінформовано про це та запропоновано виправити помилку.

За словами посадовця, якщо у платників виникатимуть додаткові питання, фахівці Головного управління ДПС у Сумській області та її територіальних відділень готові приймати їх у центрах обслуговування платників та надавати необхідну інформаційну підтримку в кожному конкретному випадку.

Довідково: Більш детально та інформативно дивіться найближчим часом у новинах телерадіокомпаній ТРК UA: СУМИ, «Відікон» та Академ TV і читайте на сторінках провідних друкованих засобів масової інформації Сумщини.