Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи може уповноважена особа подати декларацію з одноразового (спеціального) добровільного декларування за іншу особу?

, опубліковано 14 вересня 2021 о 10:00

       
Пунктом 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ прописано, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі.

Згідно 42 прим. 1 розд. II ПКУ платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право подавати звітність в електронній формі після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису. Усі дії виконуються з дотриманням вимог Закону України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та Закону України від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом Електронного кабінету.

Тобто, Декларацію декларант має подати особисто і виключно в електронній формі.