Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Наталія КІЯШКО: пріоритетне завдання податківців – легалізувати торгівлю підакцизними товарами на Сумщині

, опубліковано 14 вересня 2021 о 11:19

У Сумській області системно та планово проводяться щодо припинення незаконного продажу підакцизних товарів, зокрема, лікеро-горілчаних, тютюнових та паливно-мастильних матеріалів нелегального походження. Так, протягом 8 місяців  поточного року податківцями Сумщини проведено 66 фактичних перевірок, встановлено 124 факти порушень порядку обігу підакцизних товарів, застосовано санкцій на загальну суму понад 24 млн гривень, про це засоби масової інформації Сумщини повідомила начальник Головного управління ДПС у Сумській області Наталія КІЯШКО.

Як зазначила посадовець, легалізувати торгівлю підакцизними товарами на Сумщині - пріоритетне завдання податківців. Якщо в розрізі підакцизних товарів, то слід зазначити, що на ринку пального проведено 42 фактичні перевірки, застосовано штрафних санкцій на суму майже 10 млн гривень та на ринку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 26 фактичних перевірок (у т.ч. 2-а суб’єкта, які одночасно здійснюють торгівлю і пальним, і алкоголем, і тютюном), застосовано штрафних санкцій  на суму понад 14 млн гривень.

У Податковому кодексі (пп. 75.1.3 ст. 75) визначено, що фактична перевірка – спосіб податкового контролю, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків господарської діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. 

Так, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється органом державної податкової служби щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин із працівниками (найманими особами).

Підстава проведення фактичних перевірок щодо виробництва та обігу підакцизних товарів - проведений моніторинг діяльності платників податків у сфері обігу підакцизними товарами на предмет виявлення ризиків заниження обсягу задекларованого та сплаченого акцизного податку з роздрібного продажу.

Характерними порушеннями є зберігання, торгівля пальним, алкогольними напоями без дозвільних документів (ліцензій) та внесення місць їх зберігання до Єдиного державного реєстру. Поширеними порушеннями є не виконання суб’єктами господарювання на ринку обігу пального вимог Податкового кодексу щодо обладнання місць відпуску пального витратомірами-лічильниками і місць зберігання пального рівнемірами-лічильниками рівня пального та реєстрації їх в Єдиному державному реєстрі.

До оперативного управління ГУ ДФС у Сумській області та територіальних підрозділів  нацполіції у Сумській області направлено 9 справ за фактами порушень законодавства щодо обігу підакцизних товарів для складання адмінпротоколів та вилучення продукції. Орієнтовно сума адмінштрафів становить 112,2 тис. гривень. Крім того, за 6 матеріалами перевірок до ГУ ДПС у Сумській області запрошено керівників для складання  адмінпротоколів на суму                  102 тис. гривень, за 3-ма матеріалами фактичних перевірок складено адмінпротоколи на 51,0 тис. гривень і направлено до суду, підсумувала керівник податкової служби Сумщини.