Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Олексій МАЗУРЕНКО: врегулювати економічні проблеми регіону чи то середньостатистичного підприємства просто не можливо без забезпечення їм фінансової безпеки та стабільності

, опубліковано 29 липня 2021 о 10:06

Податківці Сумщини продовжують проводити системну роботу щодо виявлення фактів порушення чинного законодавства суб’єктами підприємницької діяльності, зокрема з питання  легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Про це проінформував засоби масової інформації Сумської області заступник начальника Головного управління ДПС у Сумській області Олексій МАЗУРЕНКО.

- Терміни «брудні гроші» і «відмивання грошей» виникли ще в 30-ті роки XX ст. в США. Однак, процес відмивання брудних грошей наче не має географічних кордонів та часових меж. Убезпечення фінансової системи на всіх рівнях управління – це важливе завдання для переважної більшості країн світу, не виключенням є і Україна.

Так, за період з початку 2021 року всього виявлено 37 фактів порушень чинного законодавства, з загальною сумою завданих збитків   понад 851 млн гривень, з яких у напрямку виявлення та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом виявлено 13 фактів, за якими завдано збитків на суму понад 387 млн гривень. Матеріали перевірок спрямовано до правоохоронних органів, за результатами розгляду прийнято відповідні процесуальні рішення.

Справедливо зазначити, що у процесі легалізації доходів,  отриманих  злочинним  шляхом  використовується  доволі велика кількість схем та легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, значно впливає на зниження ефективності фіскальної політики держави тому податківці Сумщини продовжують системну роботу  щодо виявлення таких фактів, зазначає посадовець.  

ДОВІДКОВО: в законодавстві України засади протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, уперше були закладені в 1995 році,  встановленням кримінальної відповідальності за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних від незаконної торгівлі наркотиками  (Кримінальний кодекс України в редакції 1960 року було доповнено статтею            229-12 «Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»).