Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Олексій МАЗУРЕНКО: забезпечено надходження в рахунок погашення податкового боргу до місцевих бюджетів Сумської області в сумі понад 14 млн гривень

, опубліковано 30 липня 2021 о 10:00

У статті 67 Конституції України зазначено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Часто трапляються випадки невчасної сплати або несплати зобов’язань платників податків. Наявність податкового боргу – підстава для внесення майна боржника до податкової застави відповідно до статей 88, 89 ПКУ та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна. Опис майна в податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу (заступника, уповноваженої особи), яке пред’являється платнику податків, що має податковий борг, інформує платників податків через засоби масової інформації Сумщини заступник начальника Головного управління ДПС у Сумській області Олексій МАЗУРЕНКО.

Як зазначає посадовець, у результаті вжитих заходів протягом І півріччя 2021 податківцями Сумщини забезпечено надходження в рахунок погашення податкового боргу до місцевих бюджетів Сумської області в сумі понад 14 млн  гривень, в т.ч. за рахунок:

- сплати боржниками після отримання податкової вимоги та вжитих заходів забезпечення сплати боргу – 8795,1 тис. гривень;

- реалізації майна, яке перебувало в податковій заставі – 488,5 тис. гривень;

- надходження від підприємств, які перебувають в процедурі банкрутства -                  1010,1 тис. гривень;

- за рахунок заходів, вжитих ДВС до ФОП та громадян – 2032,5 тис. гривень;

- сплата розстрочених сум податкового боргу - 1471,2 тис. гривень.

Мобілізація коштів в рахунок погашення боргу в розрізі податків:

-      єдиний податок – 1 231,2 тис. гривень,

-      плата за землю – 5 124,6 тис. гривень,

-      рентна плата за користування надрами – 2 930,1 тис. гривень,

-      ПДФО – 1 576,1 тис. гривень,

-      податок на прибуток – 1 229,5 тис. гривень.

У т. ч. до місцевого бюджету Сумської міської ТГ протягом І півріччя 2020 року мобілізовано майже 6 млн  гривень, з них:

-      плата за землю – 2149,5 тис. гривень,

-      рентна плата за користування надрами – 1005,0 тис. гривень,

-      податок на прибуток – 854,0 тис. гривень.

-      єдиний податок – 502,3 тис. гривень,

-      надходження вiд скидiв забруднюючих речовин – 255,6 тис. гривень,

Щоб не опинитися в переліку на примусове стягнення, радимо усім боржникам провести звірку з податковою та погасити заборгованість, акцентує Олексій МАЗУРЕНКО.

 

ДОВІДКОВО: Відповідно до норм Податкового кодексу України податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Податковим кодексом.

Згідно із п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Податковим кодексом.

Якщо платник податків несвоєчасно сплачує суму самостійно визначеного зобов’язання, то до нього застосовується відповідальність у вигляді штрафних санкцій відповідно до п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу.