Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Важлива інформація для «єдинників»

, опубліковано 30 червня 2021 о 09:43

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що з червня 2021 року відновлено обов’язок сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.

Це стосується платників “спрощенців” 1 групи, які Законом України від 04.12.2020     № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» звільнялися від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та єдиного податку з грудня 2020 року по травень 2021 року. 

Законодавчо відведений час сплинув і починаючи з 1 червня 2021 року обов’язок сплати єдиного внеску та єдиного податку для цієї категорії платників було відновлено.

Нагадуємо, що згідно з законодавством, фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо у них є основне місце роботи, і у звітному періоді роботодавцем було сплачено страховий внесок за них у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Окрім того, від сплати за себе єдиного внеску звільняються члени фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, є особами з інвалідністю, або досягли встановленого законодавством віку, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.