Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Результативність фактичних перевірок – виявлено порушень майже на 28 мільйонів гривень

, опубліковано 29 червня 2021 о 14:56

В умовах обмежень проведення перевірок платників податків під час дії карантинних заходів, Головним управлінням ДПС у Сумській області за період січня - червня 2021 року зосереджено увагу  на відпрацюванні сфери обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального.

Як результат, було проведено 183 фактичні перевірки, охоплено 51 господарський об’єкт. Всього було перевірено 28 місць зберігання, реалізації та відпуску пального та 155 господарських об’єктів сфери торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Загальна сума санкцій за фактами виявлених порушень склала 27,7 млн. гривень. Зокрема, у сфері пального - 23,8 млн. гривень, у сфері торгівлі алкоголем та тютюном - 3,9 млн. гривень.

Щодо перевірок підприємців, то за результатами проведених 132 контрольно-перевірочних заходів стосовно ФОП виявлено 144 порушення чинного законодавства, нараховано 654,6 тис гривень штрафних (фінансових) санкцій.

Під час перевірок були виявлені наступні порушення, допущені підприємцями:

- відсутність первинних документів щодо походження товарів;

- відсутність у чеках РРО кодів УКТ ЗЕД при реалізації підакцизної продукції;

- непроведення розрахунків через реєстратори розрахункових операцій; 

- торгівля алкогольними напоями за заниженими цінами;

- продаж підакцизної продукції неповнолітнім;

- торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензій;

- порушення ведення зареєстрованих книг обліку розрахункових операцій.     

Податківці акцентують увагу, що до запровадження фіскалізації бізнесу підприємців другої-четвертої груп спрощеної системи оподаткування залишилося всього півроку. У такому випадку, з 1 січня 2022 року зазначена категорія підприємців буде зобов’язана використовувати реєстратори розрахункових операцій у разі проведення готівкових розрахунків. До їх числа підпадають 13,5 тисяч підприємців 2 групи та 9,8 тисяч підприємців 3 групи Сумщини.

Зі свого боку фахівці податкової служби завжди готові надавати вичерпні консультації підприємцям, як із законодавчих новацій застосування РРО, так і з технічних питань щодо реєстрації касових апаратів. З цією метою у Головному управлінні ДПС у Сумській області працюють дві паралельні телефонні лінії: (0542) 68-50-69 та (0542) 68-50-36. Головна мета податківців – надання кваліфікованої допомоги щодо упередження порушень при здійснення господарської діяльності.