Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як уникнути подвійного оподаткування?

, опубліковано 14 квітня 2021 о 08:32

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що Подвійне оподаткування (англ. Double taxation) — оподаткування одного об'єкта податку окремого платника податків одним і тим же (аналогічним) податком за один і той же проміжок часу або оподаткування у різних осіб однієї і тієї ж податкової бази зіставними податками.

У міжнародній практиці були вироблені способи і методи усунення подвійного оподаткування, які являють собою основу механізму податкового регулювання. На сьогодні виділяють два основні способи усунення подвійного оподаткування:

  • односторонні заходи, передбачені національним податковим законодавством, які застосовуються владою даної країни без узгодження з іншими державами;
  • багатосторонні заходи, які реалізуються за допомогою міжнародних угод та конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

В Україні, як і в інших державах, поєднуються обидва ці заходи, які доповнюють один одного, але не можуть бути взаємозамінними.

Для того, щоб уникнути подвійного оподаткування, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України. 

Резидентом може бути визнаний не тільки громадянин України. Особа може вважатися резидентом і в тому випадку, якщо такий суб'єкт має тісні економічні та особисті зв'язки в Україні. Наприклад, визнати резидентом можуть особу, що займається підприємницькою діяльністю та платить єдиний податок на території України, або якщо тут постійно проживають члени її родини.

Якщо особа має подвійне громадянство, то з метою оподаткування цей суб'єкт буде вважатися громадянином України, який має право на зарахування податків, що були сплачені за кордоном.

Якщо доходи на території України отримує фізична або юридична особа-нерезидент, то такий суб'єкт повинен обов'язково пред'явити довідку, яка підтверджує, що він є резидентом держави, з якою укладено міжнародний договір. Через відсутність такого документа, потрібно буде заплатити цей податок до бюджету України. Слід пам'ятати, що реєстрація податкового резидента діє один рік з дня її видачі.

Необхідно підтвердити статус податкового резидента – подайте заяву он-лайн.

 

Сектор інформаційної взаємодії Головного управління  ДПС у Сумській області