Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На Сумщині тривають фактичні перевірки за місцями реалізації, відпуску та/або зберігання пального

, опубліковано 23 березня 2021 о 16:46

Очищення ринку палива від нелегалів дуже важливо з точки зору розвитку конкуренції, зниження цін для споживачів, наповнення бюджету країни, розвитку інфраструктури та безпеки громадян.

Так, службовими особами відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту та управління контролю за підакцизними товарами  Головного управління   ДПС у Сумській області протягом двох місяців цього року вже проведено 31 фактичну перевірку за місцями реалізації, відпуску та/або зберігання пального, по матеріалах яких, згідно виявлених порушень законодавства, контроль за яким покладено на податкові органи передбачено застосування санкцій у розмірі - 5,8 млн. гривень.

Під час проведення перевірок виявлено:

176 випадків одиниць техніки для заправки якої використовується пальне, по якій  інформація відсутня в базах даних ДПС, як визначені об’єкти оподаткування (сума санкцій - 0,2 млн. грн.);

44 випадки необладнання акцизних складів витратомірами та рівномірами-лічильниками (сума санкцій - 0,9 млн. грн.);

1 випадок оптової торгівлі та 4 факти зберігання пального без отримання відповідних ліцензій (сума санкцій - 2,5 млн. грн.);

9 випадків інших порушень пов’язаних з неподанням електронної звітності про фактичні залишки за місцями його зберігання (сума санкцій – 2,2 млн. грн.).

Суб’єкти господарювання порушуючи вимоги порядку проведення розрахунків, зокрема здійснюючи продаж пального без касового апарату та незазначаючи у фіскальних касових чеках кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованої продукції, позбавляють можливості територіальні громади, де безпосередньо здійснюють діяльність на повернення частки акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування для утримання інфраструктури та забезпечення розвитку власної території.

Також наголошуємо, що нелегальні АЗС є об'єктами підвищеної вибухопожежонебезпеки, тому Головне управління ДПС у Сумській області звертається до громадян та ЗМІ, не бути байдужими, якщо ви побачили заправку, що працює поза правовим полем, просимо повідомити обласну податкову. Спільна взаємодія державного органу з платниками в напрямі легалізації і прозорості ведення бізнесу на рингу обігу пального – крок на зустріч один одному та «запорука гідного життя».