Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Роменські податківці спільно з громадою обговорили основні норми Закону №3219

опубліковано 15 вересня 2023 о 09:17

Днями начальник Роменської  ДПІ Головного управління ДПС у Сумській  області Світлана КАТЕРНА  провела чергову робочу зустріч із головою Хмелівської  ТГ Петром ПАНЧЕНКОМ, на якій обговорили питання щодо дотримання платниками податків норм діючого податкового законодавства.  

Під час зустрічі  начальник ДПІ поінформувала про основні зміни податкового законодавства, окреслила шляхи та напрямки спільної роботи по виявленню та забезпеченню додаткових надходжень до бюджету громади.

Особливу увагу посадовець звернула на основні положення Закону України №3219 від 30.06.2023, яким передбачено  обов’язок сплати єдиного податку, фінансову відповідальність за порушення застосування РРО/ПРРО при готівкових розрахунках, а також  частково знято мораторій на певні види перевірок, які можуть здійснювати контролюючі органи.

Світлана КАТЕРНА розповіла, що з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п.1 ст.17 Закону про реєстратори розрахункових операцій. При цьому зауважила, що умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.

Вона наголосила, що дана вимога не стосується підприємців першої групи і суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю в сільській місцевості з дотриманням певних умов, передбачених чинним законодавством.

Учасники зустрічі обговорили також питання нарахування мінімального податкового зобов’язання фізичним особам-громадянам та окреслили ряд спільних дій щодо інформування платників про податкові новації. 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX