Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про застосування РРО на зустрічі з Шосткинськими податківцями  

опубліковано 15 вересня 2023 о 10:09

Днями начальник Шосткинської ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області Наргуль Кужельна   провела робочу зустріч з підприємцями  Шосткинської  ТГ  щодо новацій податкового законодавства, які передбачені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) з питання застосування реєстраторів розрахункових операцій. 

Під час зустрічі податківець звернула увагу на відновлення відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. 

Фахівець також нагадала, що застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім платників єдиного податку першої групи, ще з 1 січня 2022 року. 

Крім того, було окремо приділено увагу нарахуванню та сплаті фізичними особами – власниками та користувачами земельних ділянок товарного виробництва мінімального податкового зобов’язання.