Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про дотримання законодавства щодо застосування РРО/ПРРО під час зустрічі у Тростянецькій ДПІ

опубліковано 14 вересня 2023 о 10:00

У Тростянецькій  ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області податківцями проведено зустріч з платниками податків щодо актуальних питань податкового законодавства. 

Під час зустрічі поінформовано які документи та в якій послідовності необхідно надавати суб’єктам господарювання для реєстрації та скасування РРО/ПРРО. Також фахівці розповіли про послідовність дій платника при скасуванні РРО чи ПРРО у разі закриття суб’єкта підприємницької діяльності. 

Фахівці акцентували увагу, що Законом України від 30 червня 2023 року   № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» поновлено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону. 

Протягом зустрічі платникам висвітлено питання нарахування мінімального податкового зобов’язання фізичним особам.  

Повідомлено, що вперше мінімальне податкове зобов’язання визначається контролюючим органом за податковою адресою фізичної особи по всіх земельних ділянках незалежно від місця їхнього розташування за 2022 рік у 2023 році.