Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Липоводолинська ОТГ: податківці на зустрічі з платниками про податкові новації – 2022

опубліковано 13 січня 2022 о 14:59

    З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо змін у податковому законодавстві, що набули чинності з початку 2022 року, налагодження конструктивного діалогу між органами місцевої влади та податківцями, 13 січня 2022 року у приміщенні Липоводолинської селищної територіальної громади відбувся семінар.

    У заході взяли участь голова Липоводолинської ОТГ Володимир ШТАНЬКО, начальник Липоводолинської державної податкової інспекції Олександр СЛІПЧЕНКО, представники бізнесових кіл Липоводолинської та Синівської ОТГ та платники податків регіону.

     З представниками бізнесу спілкувалися провідні фахівці Головного управління ДПС у Сумській області: начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Юрій ШАХОВ, начальник Роменського відділу податків і зборів з юридичних осіб та проведення камеральних перевірок Юрій ЧЕБОТАРЬОВ та начальник Роменського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних Людмила БУТ.

     - Із набранням чинності Закону України № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», фізичні особи у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких у свій час не були сплачені податки і збори», - повідомила Людмила БУТ.

     Промовець роз’яснила, що важливими особливостями добровільного декларування активів є те, що подача одноразової декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. При цьому, у декларації не потрібно вказувати джерела походження задекларованих активів. Надана фізичною особою інформація являється конфіденційною і не підлягає розголошенню.

      Присутні були ознайомлені з переліком активів, як підлягають одноразовому добровільному декларуванню; детально проінформовані про порядок заповнення та подачі декларації; ставки оподаткування доходів.

      Другою темою семінару було інформування про законодавчі новації-2022 з питань використання РРО/ПРРО. 

      Юрій ШАХОВ роз’яснив, що зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, особи – підприємці – платники єдиного податку II-IV груп, якщо вони не здійснюють  реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.

     - Не застосовуються РРО при перерахуванні коштів з рахунку суб'єкта господарювання на рахунок суб'єкта господарювання, перерахуванні коштів через касу банку та через програмно-технічний комплекс самообслуговування банку, зауважив посадовець.

     Він додав, що реалізація товарів на території села звільнена від обовʼязкового використання РРО. Це передбачено змінами, прийнятими Кабінетом Міністрів України до Постанови № 1336 «Про забезпечення реалізації ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»».

     На семінарі присутні були проінформовані про зручності та переваги у використанні електронних сервісів ДПС, створених на допомогу платникам та запрошені стати підписниками офіційних сторінок Фейсбук ДПС України та Головного управління ДПС у Сумській області, на яких розміщена корисна та цікава податкова інформація.

     Податківці надали відповіді на безліч питань, що виникали у присутніх.

     Проведений захід у черговий раз переконав, що таке спілкування дуже важливе, коли платники податків наживо мають можливість отримати необхідну інформацію та відповіді на конкретні питання щодо ведення власної господарської діяльності.