Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Глухівська ДПІ звертає особливу уваги платників щодо правильності заповнення усіх реквізитів податкової звітності

опубліковано 13 січня 2022 о 12:20

З 01.01.2022 року розпочався період декларування доходів та подання звітності за 2021 рік. Глухівська ДПІ звертає особливу уваги платників щодо правильності заповнення усіх реквізитів податкової звітності. Неправильне відображення обов'язкових реквізитів у звітності передбачає фінансову та адміністративну відповідальність. Зокрема багато питань виникає при поданні об'єднаної звітності з ЄСВ і ПДФО.

Починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подають єдину звітність з ЄСВ і ПДФО (Розрахунок).

Форма Розрахунку та Порядок його заповнення затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 року № 4.

Нагадаємо, що податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (ідентифікатор форми J/F0500106) містить 6 додатків. Так, зокрема, Додаток 4ДФ – це «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (ідентифікатор форми J/F0510406).

ДПС звертає увагу на заповнення типу Розрахунку:

  • «Звітний новий», «Уточнюючий» - містить інформацію виключно щодо коригування даних;
  • «Звітний новий» - уточнення інформації за звітний період (видалення строк з помилками, внесення замість них достовірної інформації або внесення інформації, яка не була занесена до «звітного» Розрахунку);
  • «Уточнюючий» - уточнення інформації за попередні періоди.

Важливо! Різниця між «звітним новим» та «уточнюючим» полягає виключно у строках подання, а саме:

  • «Звітний новий» подається до закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду;
  • «Уточнюючий» - після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду.

Щодо подання «уточнюючих» розрахунків за попередні періоди

Для виправлення помилок, які були допущені в Податковому розрахунку за ф. №1ДФ за звітні періоди до 01.01.2021 року, необхідно заповнити та подати Розрахунок та Додаток 4ДФ, який є невід’ємною частиною цього звіту і подаються до ДПС у складі такого Розрахунку.

Оскільки за минулі періоди в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ зазначались квартальні суми в графах 3а, 3 та 4а, 4, то при коригуванні таких даних для виключення та/або введення нових показників зазначається інформація без розподілу по місяцях:

  • для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 проставити "1" - на виключення рядка;
  • для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 9 проставити "0" - на введення рядка зазначивши суму за відповідний квартал;

При цьому, коригування показників Розрахунку за періоди до 01 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюються.

Отже, у разі допущення помилки по одній або декільком застрахованим особам до закінчення граничного терміну подання, достатньо сформувати Розрахунок з типом «звітний новий», заповнивши необхідні реквізити та в тих додатках, де потрібно, провести коригування, здійснити виключення/включення записів безпосередньо по тим застрахованим особам, по яким допущено помилку.

Після закінчення граничного терміну подання алгоритм здійснення коригування, у разі виправлення реквізитів застрахованих осіб (РНОКПП, ПІБ тощо), буде ідентичним, як і для Розрахунку з типом «звітний новий».

Такий алгоритм буде відрізнятися лише у випадку необхідності коригування сумових показників: тоді застосовується звичний для платників ЄСВ порядок із застосування відповідних типів нарахувань. При введенні в Розрахунку з типом «уточнюючий» пропущеного запису застосовується комбінація методів, тобто включення пропущеного запису з одночасним зазначенням необхідного типу нарахувань.