Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Детально про одноразове добровільне декларування – тема зустрічі представників Путивльської ОТГ та податківців

опубліковано 25 листопада 2021 о 10:01

Днями начальник Путивльської ДПІ Микола Головінський прийняв участь у зустрічі з депутатським корпусом та керівним складом Путивльської ОТГ.

На порядку денному стояло питання змін податкового законодавства та порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування, яке стартувало 1 вересня поточного року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

Хто може скористатися правом податкової амністії, які ставки одноразового збору та який механізм заповнення та спосіб подання одноразової декларації? На ці та інші запитання посадовець надав вичерпні відповіді.

Микола Головінський акцентував, що нерухоме майно, як от квартира площею до 120 кв.м, житловий будинок до 240 кв.м, та нерухомість комерційного призначення до 60 кв.м. декларуванню не підлягають, як і інші активи сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.

У випадку, коли ж громадянин виявить бажання здекларувати активи, йому необхідно подати одноразову декларацію за допомогою приватної частини Електронного кабінету платника податків до 1 вересня 2022 року, а впродовж 30 днів після подання документу, сплатити одноразовий збір. Його розмір залежатиме від виду об’єкту – від 2,5 від.до 9 відс.

Також посадовець податкової інспекції наголосив, що одноразове декларування є виключно добровільною справою кожного, тож обов’язку подання декларації немає. Однак, подання декларації та сплата збору у повному обсязі звільняє громадянина відповідальності за порушення податкового законодавства.