Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Запрошуємо платників крокувати у ногу з сучасністю та звітувати електронно (Суми)

, опубліковано 12 жовтня 2021 о 11:26

Фахівці Сумської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області рекомендують платникам податків обрати сучасний та зручний спосіб подання податкової звітності – засобами телекомунікаційного зв'язку. Особливо актуально це стало під час карантинних обмежень, встановлених задля запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Для цього необхідно безкоштовно отримати кваліфіковані електронні довірчі послуги (далі – ЕДП) у Кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі –КНЕДП ІДД ДПС), розміщеного у Центрі обслуговування платників (м. Суми, площа Покровська, 2).

За допомогою електронного ключа необхідно зареєструватися у Електронному кабінеті на сайті ДПС України за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/.

Для формування та відправки звітності створено  безкоштовний сервіс Електронний кабінет платника на офіційному вебпорталі ДПС. Підтвердженням доставки звітності буде надходження квитанції про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку.

        Крім того у в Україні офіційно запрацював мобільний додаток Дія. Для підприємців у застосунку «ДІЯ» з’явилась нові можливості.

Відтепер для них стало ще доступніше задекларувати доходи, сплатити податки і збори фізичній особі – підприємцю, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди.

        Всі процеси максимально автоматизовані, з допомогою «Дії» декларацію можна подати завдяки «Дія. Підпис» - кваліфікованому електронному підпису у смартфоні.

        Згідно з інформацією, отриманою на сайті diia.gov.ua послугу можуть отримати фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп, які:

-    не мають найманих працівників;

-    не є платниками ПДВ;

-    не змінювали групу оподаткування з початку 2021 року;

-    не перебувають у процесі припинення підприємницької діяльності.

Також користувачі додатку «ДІЯ» отримуватимуть сповіщення, коли Податкова прийме декларацію або ж якщо вона її відхилить і необхідно буде внести виправлення в декларацію.

Працівниками Сумської ДПІ та сектору електронних сервісів Головного управління ДПС у Сумській області, платникам надається практична допомога у використанні електронних сервісів Електронного кабінету.