Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В Охтирській ДПІ відбулася зустріч з представниками ОТГ

, опубліковано 22 вересня 2021 о 11:17

Своєчасна і повна сплата,  податків громадянами, а особливо майнових податків, та недопущення заборгованості – запорука наповнення доходної частини бюджетів територіальних громад,  що є гарантією реалізації соціальних програм на містах. Це питання обговорювалося під час зустрічі начальника Охтирської ДПІ Олени Конвісар з представниками ОТГ, яка днями  відбулася в приміщенні ЦОП Охтирської ДПІ.  Олена Конвісар акцентувала увагу на той факт, що важливою складовою успіху функціонування податкової системи у державі є розуміння та  сприйняття громадою поняття «податки» та їх ролі у соціально-економічному розвитку як всієї країни, так  і конкретного населеного пункту, де вони проживають. Також було акцентовано увагу  на запровадженні  у 2021 році електронної взаємодії ДПС та органів місцевого самоврядування через ІТС «Електронний кабінет» в частині надання звітності на запит органам місцевого самоврядування у розрізі платників податків – юридичних осіб, які сплачують податки на відповідні території, направленої на отримання податкової інформації про своїх платників. Підкреслено, що своєчасне і оперативне опрацювання даної інформації  прямо впливає на процеси наповнення місцевого бюджету.

Окремо Олена Конвісар зупинилася на основних положеннях  одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів.

Учасники зустрічі  отримали від податківців друковану продукцію щодо порядку обчислення, сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки та особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів.