Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Актуальні питання щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування (Липоводолинська ДПІ)

, опубліковано 20 вересня 2021 о 15:30

 

У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування 14.09.2021 року відбулася «Пряма телефонна гаряча лінія» з начальником Липоводолинської ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області Олександром СЛІПЧЕНКОМ.

Під час проведення «гарячої лінії» було надано вичерпні відповіді на всі питання, що цікавили платників. Зокрема, найбільш актуальними питаннями були такі:

- чи повинен декларант відображати у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації об’єкти нерухомого майна, площі яких перевищують норми, визначені ПКУ, але були придбані за кошти, з яких попередньо сплачені усі податки та збори?

Обов’язку, щодо відображення таких об’єктів у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації у такого декларанта не виникає, незалежно від того, чи перевищує площа зазначених об’єктів діючі норми чи ні.

- чи потрібно подавати  одноразову (спеціальну) декларацію за об’єкти нерухомого майна, які були отримані у спадок від членів сім’ї першого ступеня споріднення?

В такому випадку декларацію подавати не потрібно.

- чи необхідно подавати  одноразову (спеціальну) декларацію, якщо фізична особа володіє коштами, які розміщені на депозитному рахунку?

Така особа має можливість задекларувати такі кошти, шляхом подання декларації та сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування за відповідною ставкою.

- чи має право декларант у період проведення декларування самостійно уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій декларації?

Декларант має право уточнити інформацію, шляхом подання нової декларації. При цьому попередньо подана декларація вважається анульованою.