Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податкова амністія: стартувало добровільне декларування

, опубліковано 20 вересня 2021 о 15:17

Шосткинська ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області  повідомляю, що з 1 вересня стартувало одноразове добровільне декларування доходів громадян. Українці мають право подати декларацію із зазначенням активів, що належать їм і з яких не були сплачені податки і збори.

  Скористатися податковою амністією можуть фізичні особи – резиденти (у тому числі само зайняті) та фізичні особи – нерезиденти України, які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи на момент отримання доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

  Кампанія з добровільного одноразового декларування активів триватиме до 1 вересня 2022 року.

Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору. Для оподаткування застосовуються наступні ставки:

  • 5 % загальна ставка,
  • 9 % для закордонних активів,
  • 2,5 % для декларування активів у вигляді ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики).

Платник, як альтернативу, може обрати ставки 6%, 11,5%, 3% відповідно зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Державною податковою службою з метою більш повного інформування платників усю актуальну інформацію з даного питання зібрано на офіційному веб-порталі у банері  «Одноразове добровільне декларування». На веб-порталі розміщено і приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації.