Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Підприємцю – про одноразове (спеціальне) декларування (Краснопілля)

, опубліковано 21 вересня 2021 о 10:48

              
Днями до Краснопільської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області звернувся підприємець, мешканець смт. Краснопілля з питанням чи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню доходи від підприємницької діяльності.

 Роз’яснення надав начальник Краснопільської ДПІ Володимир ГУЛИЙ, який повідомив, що скористатися добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України (Далі ПКУ) є чи були платниками податків.

Зокрема, відповідно п.п. «В» п.п.14.1.213.ПКУ фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце постійного проживання в Україні, або якщо вона має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. Якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Доходи від від здійснення підприємницької діяльності не підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню.

Наприкінці зустрічі керівник інспекції нагадав, що   кампанія добровільного одноразового декларування    триватиме з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року.