Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Подати відомості для реєстрації у Держреєстрі фізосіб можна через Е-кабінет (Шостка)

, опубліковано 28 липня 2021 о 14:15

Шосткинська ДПІ постійно звертає увагу платників податків, які звертаються до ЦОП,  про можливість отримання адміністративних  послуг в електронному вигляді.

Найбільш популярною послугою є отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків  (РНОКПП).

Шостинська ДПІ ГУ ДПС у Сумській області наголошує, що проведення реєстрації особи в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків без особистого звернення особи до контролюючого органу можливе.  Такі послуги можна отримати:

- в Електронному кабінеті платника податків;

- під час державної реєстрації народження дитини

- під час отримання паспорта громадянина України  вперше.

В Електронному кабінеті платника податків Облікова картка за ф. № 1ДР та Заява про внесення змін за ф. № 5ДР подаються через меню «ЕК для громадян»/«Облікова картка фізичної особи – платника податків (1ДР) / Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (5ДР)» приватної частини «Електронний кабінет», при цьому платник податків самостійно обирає Центр обслуговування платників, де бажає отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картку платника податків).

Для приєднання до Облікової картки за ф. № 1ДР та Заяви про внесення змін за ф. № 5ДР сканованих копій документів, що посвідчують особу та інших документів, які підтверджують зміни облікових даних, платнику необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ довільного формату» (формат файлу pdf/jpg із обмеженням розміру не більше 2МБ). Наразі не впроваджено механізм надання послуги з отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картку платника податків) в електронному вигляді.

Контролюючий орган видає реєстраційний номер облікової картки платника податків в терміни:

  • · протягом 3-х робочих днів – у разі звернення до податкового органу за місцем проживання;
  • · до 5-ти робочих днів – у разі звернення до будь-якого податкового органу.

Разом з тим, для отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків необхідно особисто звернутися до податкового органу, який  був самостійно обраний під час заповнення  заяв за формою №1ДР або формою №5ДР та пред’явити паспорт з відміткою про місце реєстрації та, у разі необхідності, документ (довідку) про реєстрацію місця проживання/перебування.

Відтепер РНОКПП (цифровий номер платника податків) у додатку ДІЯ, РНОКПП на ІD-картці та свідоцтві про народження мають таку ж юридичну силу, як і Картка платника податків (документ, що засвідчує реєстрацію особи в ДРФО).