Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про засідання робочої групи (Охтирка)

, опубліковано 30 липня 2021 о 14:48

Днями начальник Охтирського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Ольга Сич взяла участь у засіданні комісії при Охтирській міській раді з питання погашення заборгованості по виплаті заробітної  плати.  Було заслухано керівників та посадових осіб 4 підприємств щодо стану погашення цими cуб’єктами господарювання заборгованості. Не оминуло увагою питання легалізації трудових відносин та обов’язку роботодавців з дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати.

Під час свого виступу Ольга Сич акцентувала увагу на тому, що виплата заробітної плати в «конверті» призводить до значних втрат надходжень до бюджету, а громадяни, які погоджуються на нелегальне працевлаштування та нелегальну оплату своєї праці, ризикують втратити соціальні гарантії, гідне пенсійне та соціальне забезпечення. Нагадала, що наймана особа не може бути допущена до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відповідальність за порушення законодавства про працю, в тому числі за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору визначена ст. 265 КЗпП України,       ч. 3 ст. 41 КУпАП У, ст. 172, 173 КК України.

Присутнім було наголошено на  можливості використання електронних сервісів ДПС України, що набагато спрощують взаємодію платників із податковим органом та економлять час, Електронного кабінету зокрема.

Учасникам зустрічі було рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів ДПС України:

Офіціний вебпортал Державної податкової служби України:  https://tax.gov.ua/

Faceboook ДПС України: www.facebook.com/TaxUkraine

Faceboook ДПС у Сумській області: www.facebook.com/tax.sumy/

Telegram ДПС України: https://t.me/tax_gov_ua