Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Щодо місця подання звітності та сплати єдиного внеску ФОП – роботодавцем за найманих працівників

, опубліковано 16 липня 2021 о 14:57

Конотопський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що відповідно до п. 65.1 ст. 65 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) взяття на облік ФОП у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Податковою адресою платника податку – ФО визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі (абзац другий п. 45.1 ст. 45 ПКУ).

Згідно з абзацом третім п. 1 частини першої ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є ФОП, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з ЄДР).

Платник ЄСВ, зокрема, зобов’язаний подавати звітність, у тому числі про основне місце роботи працівника, та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (п. 4 частини другої ст. 6 Закону № 2464).

Враховуючи викладене вище, ФОП, яка використовує працю найманих осіб, сплачує та подає звітність по ЄСВ за своїм місцем реєстрації, незалежно від територіального розташування робочих місць найманих працівників.

З’ясувати питання подання звітності, у тому числі з наданням допомоги подання звітності в електронному вигляді,  платники податків зареєстровані у Конотопському районі можуть в Центрах обслуговування платників відповідної ДПІ за адресами: 41615, м. Конотоп, пр. Миру, 2; тел. (05447) 6-61-97; 41700, м. Буринь вул. Ринкова, 7, тел. (05454) 2-15-03; 41300, м. Кролевець, вул. Європейська, 11 тел.(05453)  9-57-84; 41500, м. Путивль, вул. Іоанна Путивльського, 46, тел. (05442) 5-26-50.

Нагадуємо, що Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді  за умови отримання електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів.  Подати звітність платник податків може скориставшись послугами Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua), у тому числі перевірити стан розрахунків з бюджетом.