Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Хто має право на податкову знижку (Суми)

, опубліковано 15 липня 2021 о 15:16

Сумська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Сумській області нагадує платникам податків хто має право на податкову знижку.

Громадяни, які не є суб’єктами підприємницької діяльності і які протягом 2020 року отримували заробітну плату, з якої сплачувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на податкову знижку згідно ст. 166 Податкового кодексу України. 

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на :

- навчання;

- отримання доступного житла за державними програмами;

- відсотки за іпотечним кредитом;

-страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя;

- оплату допоміжних репродуктивних технологій, та інші витрати згідно ст. 166  166 Податкового кодексу України.

Подати декларацію на повернення частини коштів можна особисто в Державній податковій інспекції, поштою або через Електронний кабінет.

Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Скористатись правом на податкову знижку можна до 31 грудня 2021 року, подається річна податкова декларація за 2020 рік.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 Кодексу). 

Обмеження:

- якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався  правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу). 

Працівниками ЦОП Сумської ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області надаються консультації щодо отримання податкової знижки, а також надається допомога щодо заповнення річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

З початку року до Сумської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області на отримання податкової знижки в приміщення ЦОП звернулись 419 громадян.