Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про засідання робочої групи (Тростянецька ДПІ)

опубліковано 30 квітня 2021 о 09:31

У  Тростянецькій державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Сумській області 28 квітня 2021 року відбулось засідання робочої групи по взаємодії з територіальними громадами, на яке було запрошено керівників територіальних громад та розглянуто питання погашення податкового боргу до місцевих бюджетів платниками податків із сумою боргу до 3060,0 гривень. Начальник Тростянецької ДПІ Головного управління ДПС у Сумській області Роман Кулініч під час свого виступу на початку засідання акцентував увагу на основні аспекти адміністрування податків та шляхів наповнення бюджету. Звернув увагу на  деклараційну кампанію по декларуванню доходів громадян, отриманих у 2020 році, яка розпочалася з 1 січня цього року і вже скоро завершується. Якість проведення кампанії декларування буде свідчити про наповнення місцевих бюджетів. Проінформував присутніх про активізацію роботи по застосуванню програмних реєстраторів розрахункових операцій, спрямоване на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями. Не оминуло увагою питання легалізації трудових відносин та обов’язку роботодавців з дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати.

Окремо зупинився на  можливостях використання електронних сервісів ДПС України, що набагато спрощують взаємодію платників із податковим органом та економлять час. Так, для спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Робочою групою в ході зсідання детально відпрацьовано по кожному суб’єкту господарювання питання виникнення та заходи погашення податкового боргу до місцевих бюджетів. В подальшому заплановано проведення таких засідань для скорочення податкового боргу окремо з кожним боржником, що забезпечить додаткові надходження до місцевих бюджетів громад та забезпечить фінансування соціально важливих видатків.

 

Учасникам зустрічі було рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів ДПС України:

Офіціний вебпортал Державної податкової служби України: 

https://tax.gov.ua/
          Faceboook ДПС України:

www.facebook.com/TaxUkraine

Faceboook ДПС у Сумській області:

www.facebook.com/tax.sumy/

Telegram ДПС України: https://t.me/tax_gov_ua