Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Яка сума нецільової благодійної допомоги підлягає декларуванню

, опубліковано 29 квітня 2021 о 10:00

Якщо платником впродовж 2020 року отримано нецільову благодійну допомогу, у тому числі матеріальну, що надана йому резидентами - юридичними або фізичними особами сукупно в сумі більше 2940 гривень, такий  платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Граничний термін подання декларації – 30 квітня 2021 року, - роз’яснюють в Сумському відділі організації роботи Головного управління ДПС у Сумській області.

Ця норма передбачена п. 170.7.3 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно якого не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року. В 2020 році ця сума складала 2940 грн, а в 2021 році – 3180 гривень.

Сума допомоги, яка перевищує зазначений розмір  включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і підлягає оподаткуванню за ставкою 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Нагадаємо, оподаткування благодійної допомоги визначено п. 170.7  ПКУ. Зокрема, не оподатко вується та не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійна, у тому числі гуманітарна допомога, яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна та відповідає вимогам, визначеним п. 170.7.1 ПКУ.