Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Відбулося засідання робочої групи Миропільської ОТГ

, опубліковано 28 квітня 2021 о 08:39

Нещодавно начальник Краснопільської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області Володимир ГУЛИЙ прийняв участь у засіданні робочої групи Миропільської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ) Краснопільського району.

На засіданні були присутні представники Миропільської ОТГ: сільський голова Олена ОРДИНЕЦЬ, начальник відділу фінансів та економічного розвитку Марина ДУДАРЕНКО, начальник відділу земельних ресурсів Олена КОРШИКОВА.

Питань для обговорення було чимало. Члени робочої групи та представники суб’єктів господарювання розглянули стан активного податкового боргу з орендної плати за землю і земельного податку місцевих бюджетів району та шляхи його погашення.

Володимир ГУЛИЙ повідомив керівників сільськогосподарських підприємств, які є орендарями та власниками земельних ділянок, про необхідність проведення звірки  існуючого податкового боргу по платі за землю з даними податкової бази, а у разі підтвердження заборгованості, її сплати в повному обсязі до бюджету з недопущенням боргів в подальшому.

Податківець нагадав, на цьому тижні завершується кампанія декларування майнового стану та доходів громадян – 2021. Тим, хто не подав декларацію про доходи, які не були оподатковані у минулому році, необхідно поквапитись. Часу майже не залишилось. А щоб не запізнитись, можна скористатися засобами електронного зв’язку в електронній формі -  Електронним кабінетом, який передбачає часткове автоматичне заповнення податкової декларації на підставі облікових даних платника.

І останнє, про що проінформував представник податкової служби - застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), що забезпечує прозоре ведення бізнесу, яке спрямоване на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та безконтрольного обігу товарів. Він звернув увагу на переваги програмних РРО у порівнянні із традиційними касовими апаратами, адже ПРРО можна встановити на будь-який гаджет і таким чином зекономити кошти на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні. Зауважив, що обов’язок використовувати РРО/ПРРО мають ті суб’єкти господарювання, чиї  доходи протягом календарного року перевищують 220 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, тобто 1 320 млн грн,  та ті, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я тощо.

Під час зустрічі, сторони обговорили проблемні питання, які виникають в ході співпраці та потребують оперативного вирішення. Також було розроблено план дій щодо забезпечення повного погашення боргу за рахунок вжитих заходів фахівцями податкової служби області, а саме: реалізація заставного майна, вилучення готівки, тощо. Такі дії сприятимуть  збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів та недопущенню росту податкового боргу в майбутньому.

Підсумовуючи результати засідання, голова Миропільської ОТГ Олена ОРДИНЕЦЬ висловила сподівання, що робота, яка сьогодні інтенсивно проводиться в районі органами виконавчої влади та місцевого самоврядування спільно з державними контролюючими органами щодо погашення боргів зі сплати податків, неодмінно  позитивно вплине на  стан бюджету  у майбутньому.