Головне управління ДПС
у Сумській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В пошуках додаткових джерел наповнення місцевої казни (Сумська ДПІ)

, опубліковано 27 квітня 2021 о 15:09

 Днями в Сумській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Сумській області відбулася зустріч з керівниками Степанівської, Верхньосироватської, Миколаївської, Нижньосироватської, Юнаківської, Садівської та Бездриківської об’єднаних територіальних громад.

Основними питаннями для обговорення були взаємодія контролюючого органу з місцевими ОТГ щодо наповнення бюджету громади шляхом залучення додаткових джерел, пошуку нових ресурсів наповнення місцевих бюджетів, забезпечення погашення заборгованості з податків та зборів.

В ході діалогу учасники обговорили ряд проблемних питань та окреслили план спільних заходів щодо погашення податкового боргу підприємствами та приватними підприємцями вищеозначених об’єднаних територіальних громад. Адже кошти, отримані в результаті сплати заборгованості, можуть стати суттєвим додатковим джерелом доходів місцевої казни.

Про стан заборгованості зі сплати місцевих податків і зборів фізичними особами-підприємцями, юридичними особами та громадянами проінформувала начальник відділу погашення боргу з фізичних осіб та заборгованості з ЄСВ управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Сумській області Олена ЗАРЕЦЬКА.

Виступаюча повідомила, що погашення сум боргу з податків є одним з проблемних питань. Існує реальна необхідність інформування платників податків про незначні суми заборгованості, оскільки податкова вимога надсилається, якщо сума боргу перевищує 1020 гривень, відповідно громадяни можуть і не знати про його наявність.

Тільки на початок квітня 2021 року на Сумщині обліковується податковий борг до місцевих бюджетів у 14920 платників податків з сумою боргу 348928,2 тис. гривень. У загальній кількості боржників питому вагу займають дрібні боржники з сумою боргу менше 3060,00 грн - загальна сума боргу  яких складає 4613,6 тис. гривень. Таких боржників нараховується 12681, що складає 84,9  відс. від загальної кількості боржників.

За словами посадовиці, для забезпечення надходжень сум податкового боргу податківцями на постійній основі вживаються заходи, передбачені чинним законодавством. Це зокрема, і надсилання податкових вимог, проведення співбесід, направлення боржникам податкових вимог і стягнення грошових коштів за інкасовими дорученнями, реалізація заставного майна тощо.

В свою чергу, начальник Сумської ДПІ Валентина МЕЛІКОВА, запропонувала запрошеним керівникам ОТГ посприяти в поширенні інформації серед мешканців громади про суми існуючої заборгованості та провести з ними  роз`яснювальну роботу щодо необхідності її сплати.

Підбиваючи підсумки, учасники зустрічі дійшли згоди, що лише відкрита співпраця органів ДПС та місцевих ОТГ дозволяє вирішувати проблемні питання, і, як результат, забезпечити збільшення надходжень до місцевих бюджетів.