Територіальні органи ДПС
у Сумській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

На зустрічі з платниками податків роз’яснені переваги надання звітності в електронному вигляді (Конотоп)

22.02.2021 -

Днями начальником Конотопської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області Ніною Міхно в приміщенні Центру обслуговування платників (далі –ЦОП) розташованого за адресою м. Конотоп, пр. Миру, 2, проведено зустріч з платниками податків в ході якої фізичним особам-підприємцям,  які на цей час продовжують подавати звітність на паперових носіях  роз’яснені переваги надання звітності в електронному вигляді.

Присутнім роз’яснено, що Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді  і є можливим за умови отримання електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів та укладення договору з органом державної податкової служби за місцем реєстрації договору про визнання електронних документів.

Подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби. Зокрема, платники податків отримують:

- економію власного часу та коштів на придбання звітних документів;

- оперативне оновлення версій документів звітності;

- гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

- звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;

- підтвердження доставки звітності (податковий орган надсилає квитанції про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв’язку);

- конфіденційність інформації;

- можливість проведення звірки щодо платежів та відстеження наявності податкового боргу в електронному вигляді.

Крім того платникам податків роз’яснено про можливість спілкування з податковою та отримання інформації про зміни податкового законодавства та роз'яснення фахівців онлайн. А саме, це офіційні сторінки податкової  https://tax.gov.ua/ та відповідно територіального підрозділу https://sumy.tax.gov.ua/.

Також податкова представлена практично у всіх соціальних мережах: Фейсбук за посиланням htths//www.facebook.com/TaxUkrain/, а також Телеграм-канал, Ютуб, Твитер.

В ході зустрічі, з використанням комп’ютерного обладнання розташованого в приміщенні ЦОП та підключеного до мережі Інтернет проведена практична демонстрація дій платників податків для подання податкової звітності в електронному вигляді та відпрацьований алгоритм дій платника для подачі звітності в електронному вигляді.

 Також Ніна Міхно відповіла на всі питання платників щодо подачі електронної звітності та об’явила, що зустрічі по роз’ясненню подачі звітності в електронному вигляді в приміщенні ЦОП Конотопської ДПІ проводяться регулярно при виникненні такої необхідності,  як з групами платників, так і індивідуально.